Huaqiao Int. Kunshan: Standings
Final standings
Open
# | Name | GP | GW | W% | PTS AVG | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Liman (1) SRB | 5 | 5 | 100% | 21.4 | 107 |
2. | Amsterdam (3) NED | 5 | 4 | 80% | 18.8 | 94 |
3. | Riga (2) Ghetto LAT | 4 | 3 | 75% | 21.0 | 84 |
4. | Kranj (7) SLO | 4 | 2 | 50% | 16.5 | 66 |
5. | Ralja (4) Intglactic SRB | 3 | 2 | 67% | 19.3 | 58 |
6. | Korolev (10) RUS | 3 | 1 | 33% | 18.7 | 56 |
7. | Sosnovy Bor (9) CopRosatom RUS | 3 | 1 | 33% | 16.0 | 48 |
8. | Tokyo (5) Dime JPN | 3 | 1 | 33% | 15.0 | 45 |
9. | Beijing (6) CHN | 2 | 0 | 0% | 16.5 | 33 |
10. | Pasig (8) Chooks PHI | 2 | 0 | 0% | 15.5 | 31 |
11. | Changzhou (11) CHN | 2 | 0 | 0% | 15.5 | 31 |
12. | ZhongGang (12) Edu CHN | 2 | 0 | 0% | 14.5 | 29 |
13. | Yangtse (13) CHN | QD | ||||
14. | Alshamal City (14) QAT | QD | ||||
15. | West Jakarta (15) W Bandits INA | QD | ||||
16. | Kunshan (16) Huaqiao CHN | QD |
Brackets
Quarter-Final
Semi-Final
Final
Liman
21
Amsterdam
11
Liman
21
Kranj
16
Riga Ghetto
18
Amsterdam
21
Liman
21
Korolev
16
Ralja Intglactic
15
Kranj
18
Riga Ghetto
22
Tokyo Dime
10
Amsterdam
21
Sosnovy Bor CopRosatom
9
Pool standings overview
# | Name | GP | GW | PTS |
---|---|---|---|---|
1. | Liman (1) SRB | 2 | 2 | 44 |
2. | Sosnovy Bor (9) CopRosatom RUS | 2 | 1 | 39 |
3. | Pasig (8) Chooks PHI | 2 | 0 | 31 |
# | Name | GP | GW | PTS |
---|---|---|---|---|
1. | Riga (2) Ghetto LAT | 2 | 2 | 44 |
2. | Kranj (7) SLO | 2 | 1 | 32 |
3. | ZhongGang (12) Edu CHN | 2 | 0 | 29 |
# | Name | GP | GW | PTS |
---|---|---|---|---|
1. | Amsterdam (3) NED | 2 | 2 | 41 |
2. | Korolev (10) RUS | 2 | 1 | 40 |
3. | Beijing (6) CHN | 2 | 0 | 33 |
# | Name | GP | GW | PTS |
---|---|---|---|---|
1. | Ralja (4) Intglactic SRB | 2 | 2 | 43 |
2. | Tokyo (5) Dime JPN | 2 | 1 | 35 |
3. | Changzhou (11) CHN | 2 | 0 | 31 |
Qualification draw overview
Qualifying Draw A
# | Name | GP | GW | PTS |
---|---|---|---|---|
1. | Korolev (10) RUS | 2 | 2 | 43 |
2. | Alshamal City (14) QAT | 2 | 1 | 33 |
3. | West Jakarta (15) W Bandits INA | 2 | 0 | 32 |
Qualifying Draw B
# | Name | GP | GW | PTS |
---|---|---|---|---|
1. | Changzhou (11) CHN | 2 | 2 | 38 |
2. | Yangtse (13) CHN | 2 | 1 | 34 |
3. | Kunshan (16) Huaqiao CHN | 2 | 0 | 27 |