Ulaanbaatar: Standings
Final standings
Open
# | Name | GP | GW | W% | PTS AVG | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Piran (2) SLO | 5 | 4 | 80% | 15.8 | 79 |
2. | Melbourne (9) i-Athletic AUS | 5 | 3 | 60% | 17.0 | 85 |
3. | Novi Sad (1) Al Wahda SRB | 4 | 3 | 75% | 17.3 | 69 |
4. | Ulaanbaatar (4) MGL | 4 | 2 | 50% | 14.0 | 56 |
5. | Moskva (11) RUS | 3 | 2 | 67% | 17.3 | 52 |
6. | Gdańsk (3) Energa 3x3 POL | 3 | 2 | 67% | 17.0 | 51 |
7. | Saskatoon (5) CAN | 3 | 2 | 67% | 16.3 | 49 |
8. | Kolobrzeg (15) POL | 3 | 1 | 33% | 16.7 | 50 |
9. | Khovd (8) MGL | 2 | 0 | 0% | 16.5 | 33 |
10. | Yokohama City (6) JPN | 2 | 0 | 0% | 15.0 | 30 |
11. | Rio Preto (7) Guarani BRA | 2 | 0 | 0% | 13.5 | 27 |
12. | Tenuun Ulzii (13) MGL | 2 | 0 | 0% | 13.0 | 26 |
13. | Arkhangai (10) MGL | QD | ||||
14. | Canberra (14) AUS | QD | ||||
15. | Dornogobi (16) 5D Tescoma MGL | QD | ||||
16. | Erdenet (12) MGL | QD |
Brackets
Quarter-Final
Semi-Final
Final
Piran
14
Melbourne i-Athletic
12
Novi Sad Al Wahda
14
Piran
18
Ulaanbaatar
13
Melbourne i-Athletic
21
Novi Sad Al Wahda
21
Kolobrzeg
15
Saskatoon
11
Piran
12
Moskva
11
Ulaanbaatar
13
Gdańsk Energa 3x3
12
Melbourne i-Athletic
19
Pool standings overview
# | Name | GP | GW | PTS |
---|---|---|---|---|
1. | Novi Sad (1) Al Wahda SRB | 2 | 2 | 34 |
2. | Melbourne (9) i-Athletic AUS | 2 | 1 | 33 |
3. | Khovd (8) MGL | 2 | 0 | 33 |
# | Name | GP | GW | PTS |
---|---|---|---|---|
1. | Moskva (11) RUS | 2 | 2 | 41 |
2. | Piran (2) SLO | 2 | 1 | 35 |
3. | Rio Preto (7) Guarani BRA | 2 | 0 | 27 |
# | Name | GP | GW | PTS |
---|---|---|---|---|
1. | Gdańsk (3) Energa 3x3 POL | 2 | 2 | 39 |
2. | Kolobrzeg (15) POL | 2 | 1 | 35 |
3. | Yokohama City (6) JPN | 2 | 0 | 30 |
# | Name | GP | GW | PTS |
---|---|---|---|---|
1. | Saskatoon (5) CAN | 2 | 2 | 38 |
2. | Ulaanbaatar (4) MGL | 2 | 1 | 30 |
3. | Tenuun Ulzii (13) MGL | 2 | 0 | 26 |
Qualification draw overview
Qualifying Draw A
# | Name | GP | GW | PTS |
---|---|---|---|---|
1. | Kolobrzeg (15) POL | 2 | 2 | 42 |
2. | Canberra (14) AUS | 2 | 1 | 29 |
3. | Erdenet (12) MGL | 2 | 0 | 24 |
Qualifying Draw B
# | Name | GP | GW | PTS |
---|---|---|---|---|
1. | Tenuun Ulzii (13) MGL | 2 | 2 | 34 |
2. | Arkhangai (10) MGL | 2 | 1 | 33 |
3. | Dornogobi (16) 5D Tescoma MGL | 2 | 0 | 27 |